Slovenské sklo putuje z rúk dizajnérskych majstrov do celého sveta

27.11.2020

Sklárne RONA sú jedným z popredných svetových výrobcov bezolovnatého krištalínového skla, ako nápojových pohárov, riadu a dekoratívnych predmetov, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti ani reštaurácii. Ústredie ako aj výrobný závod sa nachádzajú v Lednických Rovniach, kde boli založené v roku 1892 firmou Schreiber & Neffen. Vďaka šikovnosti sklárskych majstrov a výnimočnej kvalite si výrobky rýchlo získali medzinárodnú prestíž. V súčasnosti sa firma so 125 ročnou históriou môže pýšiť silnou exportnou pozíciou, kvalifikovaným personálom a špičkovou technológiou zameranou na udržateľný a ekologický výrobný proces. 

 

Sieť Enterprise Europe Network pomohla s prístupom k novým partnerom

Napriek medzinárodným úspechom firma neustále hľadá nové príležitosti spolupráce na zahraničných trhoch. Z tohto dôvodu obchodný manažér firmy oslovil Slovenskú obchodnú a priemyselnú komoru, ako jedného z partnerov siete Enterprise Europe Network na Slovensku, so žiadosťou o konzultácie ohľadom medzinárodného poradenstva. Experti Enterprise Europe Network poskytli spoločnosti RONA poradenské služby v oblasti vstupu na nové trhy nielen v EÚ, ale aj celosvetovo. Okrem odborných konzultácií na témy colnej legislatívy EÚ, štandardov a certifikátov na vývoz sklených výrobkov a konzultácií ohľadom exportu do zahraničia, partneri siete EEN firme ponúkli aj uverejnenie kooperačného profilu v Databáze obchodných príležitostí, vedenej sieťou Enterprise Europe Network. Databáza sprostredkúva takmer 5000 obchodných a projektových ponúk pre spoluprácu, pričom na dané ponuky reagujú rôzne zahraničné spoločnosti so záujmom o sprostredkovanie kontaktu. 

 

Spolupráca s expertmi naďalej pokračuje

Vďaka jednej z najväčších online databáz v Európe prejavilo záujem o spoluprácu so slovenskou firmou v krátkom čase takmer desať zahraničných spoločností, čím firma RONA získala prístup k novým obchodným partnerom na nových trhoch, a tým aj väčšiu konkurencieschopnosť na Jednotnom trhu.

Ak chcete dostávať informácie o novinkách, podujatiach Enterprise Europe Network, seminároch a pod., zaregistrujte sa na stránke www.een.sk.

 

Foto: RONA, EUO4B