Svoje riešenie pre manažment odpadov dodávajú do zahraničia. Sieť Enterpise Europe Network pomohla spoločnosti Sensoneo nájsť správnych biznis partnerov

26.11.2020

Spoločnosť Sensoneo je globálnym poskytovateľom komplexných riešení pre manažment odpadov, ktoré umožňujú mestám a spoločnostiam optimalizovať náklady, zvyšovať ohľaduplnosť k životnému prostrediu a zlepšovať kvalitu života.

Sensoneo vyrába ultrazvukové senzory, ktoré sú schopné monitorovať akýkoľvek typ odpadu v kontajneroch rôznych typov a veľkostí. Sú robustné, vodotesné a nárazuvzdorné. Informácie o výške odpadu dokážu prenášať prostredníctvom všetkých aktuálne dostupných sietí internetu vecí (Sigfox, NB-IoT, LoRaWAN), bezdrôtovej Cat-M a/alebo cez GSM (SMS, GPRS). Údaje zo senzorov kombinujú s dátami z pokročilých monitorovacích zariadení a sofistikovaným softvérom, čo zákazníkom umožňuje komplexne digitalizovať odpadovú infraštruktúru a riadiť odpady na základe dát.   

Sensoneo od svojho uvedenia na trh v roku 2014 dokázalo zaujať mestá a spoločnosti po celom svete. Aktuálne je riešenie nasadené vo viac ako 40 krajinách na piatich kontinentoch. Na Slovensku a v Čechách sa využíva v bezmála tridsiatke miest a obcí ako napríklad Praha, Nitra, Trnava, Hlohovec, Stropkov, Prievidza a ďalšie (Viac info o firme: https://sensoneo.com/). 

Spolupráca s expertami Enterprise Europe Network (EEN)

Spoločnosť Sensoneo kontaktovala Slovak Business Agency začiatkom roka 2016 kvôli službám pomoci pre začínajúcich podnikateľov s inováciami, a tak sa aj dozvedela o službách siete Enterprise Europe Network a jej podpore malých a stredných podnikov. Firma hľadala zahraničných obchodných partnerov z oblasti obehovej ekonomiky, efektívneho využívania zdrojov a ekologických inovácií. Na základe konzultácií bolo spoločnosti odporučené networkingové podujatie siete EEN „International Circular Economy“, ktoré sa uskutočnilo v Liverpoole. Firma dostala aj finančný grant na náklady spojené s vycestovaním. Na samotnom podujatí firma absolvovala stretnutie i so zástupcami britskej spoločnosti a po niekoľkých mesiacoch prišlo k uzatvoreniu medzinárodného kontraktu. „Rád by som pekne poďakoval expertom zo Slovak Business Agency za všetku pomoc pri organizácii našej participácie na podujatí IFB H2020 Circular Economy. Bol to náš prvý kontakt s EÚ svetom a som zaň vďačný. Našiel som tam veľa inšpirácie a verím, že aj obchodných partnerov,“ vyjadril sa pán Basila, zakladadateľ a CEO spoločnosti Sensoneo j.s.a. 

Spoločnosti Sensoneo sú na základe prejaveného záujmu pravidelne posielané informácie o B2B podujatiach, zahraničných konferenciách, výstavách a veľtrhoch organizovaných sieťou Enterprise Europe Network. Práve tieto podujatia predstavujú možnosť odprezentovať svoju firmu a inovatívne riešenia potenciálnym partnerom a zákazníkom na nových trhoch. Ak máte záujem zúčastniť sa na jednom z takýchto podujatí či už fyzicky alebo online, navštívte webovú stránku: https://www.een.sk/podujatia.

Spoločnosť prejavila i záujem zapojiť sa do súťaže Európska cena za podporu podnikania s projektom „Zbierajme odpad, nie kontajnery“. Projekt zaujal výberovú komisiu na Slovensku, ale žiaľ nevyhral národné kolo, a preto nepostúpil do európskeho kola. (Slovak Business Agency je národným koordinátorom súťaže, pre viac informácií kontaktujte: een@sbagency.sk.)

Spolupráca medzi Sensoneo a expertmi Slovak Business Agency pokračovala aj pri aktívnom hľadaní nových obchodných partnerov zo zahraničia, a to prostredníctvom  zadania ich partnerskej ponuky  do Databázy obchodných príležitostí, prostredníctvom ktorej im experti EEN už sprostredkovali množstvo nových kontaktov medzinárodných spoločností. Profil firmy Sensoneo je takisto zaujímavý aj pre zahraničné firmy, nakoľko naň reagujú viaceré so žiadosťou o sprostredkovanie kontaktu. Aktuálne firma rokuje o novej obchodnej spolupráci s belgickým partnerom, ktorého kontakt bol sprostredkovaný práve prostredníctvom siete partnerov EEN.  

Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti Sensoneo, rozhovor nájdete TU.

Ak chcete dostávať informácie o novinkách, podujatiach Enterprise Europe Network, seminároch a pod., zaregistrujte sa na stránke www.een.sk.

 

Foto: Sensoneo, EUO4B