Do európskeho projektu sa hľadá výrobca potravín, ktorý tiež produkuje značné množstvo odpadu

09.07.2020

 

Hľadá sa výrobca potravín, ktorý tiež produkuje značné množstvo odpadu v dôsledku svojej výroby.

Britská firma, ktorá sa špecializuje na vývoj technológií spracovania biologického odpadu a hľadá výrobcu paradajok / iných potravín, ktoré by pomohli spracovať ich odpad v rámci projektu EÚ s poľským MSP. Majú technológiu, ktorú potrebujú otestovať ako aj kompletný inžiniersky tím a podporu z poľského environmentálneho fondu na podporu spárovaného financovania.

Teraz hľadajú výrobcov - partnerov pre projekt EÚ LIFE +. Základom projektu je premena odpadu z paradajok na obnoviteľnú energiu pomocou CHP systému, ktorý vyvinuli v Poľsku. Projekt vezme semená aj šupky a prevedie ich na suchý prášok, ktorý sa spáli v plynovej turbíne s výkonom 500 kWh/3 MWh, ktorá môže generovať teplo potrebné pre paradajkový proces. Projekt je dôkazom koncepcie.

Firma už demonštrovala použitie slamy a iných materiálov z biomasy v plynovej turbíne, ale teraz sa usiluje vykonať túto prácu zameranú na odpad z výroby potravín. Tento projekt sa môže tiež použiť na identifikáciu nových metód použitia rajčiakových šupiek a semien v iných aplikáciách.

Ak ste výrobca potravín, máte záujem stať sa partnerom a testovať inovatívne technológie, prihláste sa na adrese: sopkueu@sopk.sk