EIT Jumpstarter prijíma prihlášky na rok 2022

10.03.2022

Vďaka úzkej spolupráci s komunitami EIT sa program EIT Jumpstarter stal jedným z kľúčových akcelaračných nástrojov na prenos inovatívnych nápadov z laboratórií na trh. Ide o vlajkový program spolupráce v rámci regiónu RIS, ktorý už piatykrát realizujú EIT Health, EIT Food, EIT RawMaterials, EIT InnoEnergy, EIT Manufacturing a EIT Urban Mobility.

 


eit 2022 jumpstarter

Program je zameraný na talentovaných ľudí – inovátorov, vedcov, študentov doktorandského alebo magisterského štúdia – s nápadom na inovatívny produkt alebo službu, pochádzajúcich z krajín strednej a južnej Európy, ktorí pôsobia v oblasti zdravotníctva, nerastných surovín, energetike, mestskej mobilite alebo výrobných odvetviach. EIT Jumpstarter prijíma tiež prihlášky z oblastí, ktoré pokrýva iniciatíva Nový európsky Bauhaus.

 

Program pomáha premeniť nápady účastníkov programu na podnikanie, pomáha inovátorom a podnikateľom vybudovať životaschopný obchodný model v súvislosti s ich nápadom na inovatívny produkt alebo službu a overiť ho. Počas 8-mesačného programu získajú úspešní žiadatelia možnosť potvrdiť si svoj podnikateľský koncept, vypracovať podnikateľský plán a predstaviť svoje nápady budúcim potenciálnym investorom. Najlepšie tímy v každej kategórii budú mať šancu vyhrať finančnú odmenu 10 000 EUR.

 

Oprávnené krajiny:

Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Estónsko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Malta, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Čierna Hora, Republika Severné Macedónsko, Srbsko, Turecko, Guadeloupe, Francúzska Guyana, Réunion, Martinik, Mayotte a Saint-Martin (Francúzsko), Azory a Madeira (Portugalsko) a Kanárske ostrovy (Španielsko). Ďalšie oprávnené krajiny v oblasti surovín: Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko, Francúzsko, Dánsko, Švédsko, Fínsko, Írsko.

 

Dôležité dátumy:

  • Termín na predkladanie podnikateľských nápadov: 10. apríl 2022
  • Výber nápadov a pozvánka na bootcampy: 4. máj 2022
  • Bootcampy sa budú konať online v máji až júni 2022.
  • Spoločný tréning: júl-september 2022
  • Veľké finále: november 2022

 

Od roku 2017 bolo v rámci programu vyškolených 570 začínajúcich podnikov. Medzi úspešnými finalistami sa ocitol minulý rok aj projekt BioConvert pod vedením dr. Jaroslava Michalka z Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre, ktorý vyhral v kategórii Nového európskeho Bauhausu prvé miesto. Projekt je zameraný na spracovanie potravinového odpadu prostredníctvom biologickej aktivity lariev muchy čiernej a jeho premenu na výživné krmivo pre hospodárske zvieratá.

Bližšie informácie a registrácia

 

Zdroj: Prevzaté zo stránky Národnej kancelárie Horizontu