Hľadáme MSP, ktoré by chceli otestovať bezplatný prekladač eTranslation Európskej komisie

25.10.2019

 

Nakoľko sa veľa európskych firiem potýka s jazykovými bariérami pri podnikaní na Jednotnom európskom trhu, Európska komisia má v úmysle ponúkať bezplatne všetkým MSP v celej EÚ svoj strojový prekladový nástroj s názvom eTranslation od začiatku roku 2020, s cieľom zvýšiť cezhraničný obchod.

Preto hľadáme malé a stredné podniky, ktoré by boli ochotné prekladač otestovať a mali skorý prístup k elektronickým prekladom výmenou za spätnú väzbu. Bolo by vítané, aby firmy boli z pohraničných regiónov a rôznych odvetví.

V prípade záujmu o testovanie, prihláste sa najneskôr do 4. novembra 2019 na adresu: sopkueu@sopk.sk

eTranslation ponúka bezpečné doručenie, zaručuje súkromie údajov a vlastníctvo autorských práv, pričom nezabúda na kvalitu profesionálneho prekladu ľudí. V súčasnosti je k dispozícii vo všetkých 24 úradných jazykoch EÚ plus islandčine a nórčine (príde viac jazykov) a poskytuje najmodernejší strojový preklad textových úryvkov a veľkých dokumentov vo viacerých formátoch. Jeho súčasnými používateľmi sú európske inštitúcie a orgány verejnej správy v členských štátoch. Ďalšie podrobnosti o elektronickom prekladaní sú k dispozícii na webovej stránke.

V prípade záujmu, ďalšie info poskytne:
- Daniela Širáňová, Útvar Európskej únie, Slovenská obchodná a priemyselná komora
- T: 02/54433272, E: sopkueu@sopk.sk