Na CEE Automotive Supply Chain 2023 sa hovorilo o budúcnosti v automotive

03.11.2023

Viac ako 330 účastníkov zo 16 krajín, vyše 550 plánovaných stretnutí. CEE Automotive Supply Chain 2023, tradičné podujatie, ktorého spoluorganizátorom bola aj Slovak Business Agency je úspešne za nami.

Hlavnými organizátormi podujatia sú Zväz automobilového priemyslu SR a Združenie automobilového priemyslu ČR. Jedná sa o šiesty ročník podujatia, ktorý sa uskutočnil tento rok v Českej republike (24. - 25. 10. 2023).

Podujatie, na ktorom sa aktívne podieľa aj Slovak Business Agency, je jedným z najväčších podujatí v strednej a východnej Európy. Je  zamerané na automobilový priemysel, zúčastňujú sa ho spoločnosti pôsobiace v automobilovom sektore ale aj spoločnosti, ktoré majú záujem stať sa súčasťou dodávateľského reťazca.

Medzi najčastejšie zastúpené odvetvia patria: automobilové diely a komponenty, systémy a moduly, IT v automobilovom priemysle, automatizácia, výroba a servis, automobilový výskum a vývoj.

Účastníci zo 16 krajín prvý deň absolvovali konferenciu, na ktorej sa hovorilo o budúcnosti automobilového priemyslu, o dodávateľskom reťazci či budúcich požiadavkách pre dodávateľov. Deň končil príjemným networkingovým večerom, ktorý poskytol miesto pre ďalšie obchodné príležitosti.

Druhý deň bol zameraný na plánovane B2B stretnutia, ktoré podporuje sieť Enterprise Europe Network. V rámci platformy b2match majú účastníci možnosť požiadať spoločnosti o vopred naplánované stretnutia a zaistiť si svoj priestor a čas na prezentáciu spoločnosti.