Produkujete organické a zdravé potraviny? Zapojte sa do projektu EUfood2Japan

08.04.2021

 

 

Ponúkať slovenské produkty v Japonsku nie je nemožné. Presne tak, vďaka projektu EUfood2Japan od EU-Japan Centre sa aj vaše produkty môžu predávať v Japonsku.
Japonskí importéri organických a zdravých potravinových produktov totiž v prieskume identifikovali tie, ktoré im na trhu chýbajú a majú záujem ich dovážať z iných krajín. Aj slovenské firmy tak majú možnosť zapojiť sa do výzvy a svoje výrobky zdravej výživy prezentovať na webovej stránke projektu a osloviť japonských importérov a nákupcov. 


Koordinátori projektu z prihlášok vyberú vhodné produkty a tie zverejnia na webe EUfood2Japan. Prezentácie firiem a ich produktov budú tiež preložené do japonského jazyka a tým ešte dostupnejšie pre japonských podnikateľov, ktorí majú o spoluprácu záujem. 


V prieskume sa ukázalo, že japonskí nákupcovia potravín majú záujem najmä o tieto typy produktov:
•    Alkoholické a nealkoholické nápoje: pivo, víno, cider, destiláty, káva, čaj, limonády, ovocné šťavy
•    Čerstvé a spracované ovocie, zelenina a orechy: čerstvé olivy, spracované olivy, olivový olej, mrazené ovocie, ocot, mandle, orechy
•    Strukoviny a obilniny: fazuľa, šošovica, kukuričná krupica, cestoviny
•    Mäso a mliečne výrobky: kuracie mäso, syry
•   Iné produkty: med, sušené bylinky, spracované vaječné produkty, vegánske mäso, vegánske proteínové produkty, potraviny bez alergénov, omáčky a pod.
Celý zoznam produktov a viac informácií o projekte nájdete TU. Je možné prihlásiť sa aj s inými organickými potravinovými výrobkami, ktoré sa momentálne v zozname nenachádzajú. Koordinátori projektu budú posudzovať každú prihlášku individuálne.

 

Kto sa môže zapojiť?
Do výzvy sa môžu zapojiť malé a stredné podniky s európskym právnym štatútom a sídlom v členskom štáte EÚ. Záujemcovia musia mať webovú stránku s dostupnými informáciami a produkovať organické potraviny a nápoje.


Ak ste producentom organických potravinových výrobkov môžete sa do projektu zapojiť jednoducho zaslaním vyplnenej prihlášky na emailovú adresu infoeu@eufood2Japan.eu. Prihlášku aj s podmienkami zapojenia nájdete na stránke:  https://www.eufood2japan.eu/sites/default/files/docs/ApplicationForm-for-EUOrganicFoodProducer.docx 

 

Pre zapojenie do projektu je potrebné pripojiť:

•    vyplnenú prihlášku 
•    3 - 5 fotografií z výroby (napr. interiér alebo exteriér výrobných priestorov,  fotky zamestnancov a pod.) 
•    3 - 5 fotografií produktu 

 

Pre viac informácií kontaktujte:
Slovak Business Agency, Veronika Jartimová, jartimova@sbagency.sk