Regionálni subdodávatelia môžu kontaktovať VOLVO na SlovakiaTech

08.08.2023

Okrúhly 5. ročník najväčšej inovačnej a technologickej konferencie a veľtrhu SLOVAKIATECH FORUM – EXPO 2023 je už predo dvermi. V dňoch 19. – 20. septembra 2023 sa v Košickom Kulturparku otvoria jeho brány pre priaznivcov vedy, výskumu a vývoja nových technológií a inovácií. Tento ročník bude spájaný s revolúciou umelej inteligencie a s novou automobilkou v regióne. Priamo na podujatí sa budú môcť s Volvo Cars kontaktovať budúci regionálni subdodávatelia.

 

Generálnym partnerom bude Volvo Cars

Volvo Cars chce svojím partnerstvom so SlovakiaTechom vyjadriť aj svoj záväzok voči regiónu východného Slovenska, kde chystá vybudovanie tretieho európskeho automobilového závodu vo Valalikoch. Nový podnik bude 100% klimaticky neutrálny a bude vyrábať výlučne elektrické autá. Ide o dôležitý míľnik pre ambíciu spoločnosti stať sa do roku 2030 výrobcom plne elektrických áut a do roku 2040 byť klimaticky neutrálnou spoločnosťou.

„Naším cieľom je, aby sme v našej globálnej výrobnej sieti dosiahli do roku 2025 klimaticky neutrálny stav. Na základe skúseností a poznatkov z našich už klimaticky neutrálnych závodov chceme v našej výrobe elektrických áut v Košiciach nastaviť ešte vyššie environmentálne štandardy ,“ uviedol Björn Helldén, riaditeľ Volvo Car Košice.

Manažér novej košickej automobilky vyjadril nadšenie z dôrazu konferencie na zelené technológie a umelú inteligenciu. „SlovakiaTech 2023 je pre nás tiež exkluzívnou príležitosťou na stretnutie s budúcimi partnermi a dodávateľmi. Počas dvoch dní podujatia otvoríme Volvo Cars Supplier Meeting Point, ako platformu pre budúcich subdodávateľov našej automobilky z regiónu východného Slovenska“ uviedol šéf košického závodu Volvo Cars.

Björn Helldén zdôraznil, že najdôležitejším faktorom úspechu a naplnenia jeho vízie Volvo Car Košice sú ľudia! „Dúfam, že stretnem veľa angažovaných talentov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o našej kultúre a pripojiť sa k našej ceste!“, priblížil nadšene svoje očakávania od investície Volvo Cars na Slovensku.

Riaditeľ spoločnosti Volvo Car Košice osobne vystúpi aj na pripravovanom Volvo Stage, ktorého prioritou je predstaviť inovácie a investície vo východnom regióne a zelené technológie, ako záväzok spoločnosti podporovať inovácie a udržateľnosť v rámci regiónu. Spoločnosť Volvo Cars, ktorá ohlásila vstup na Slovensko minulý rok, plánuje v novom závode vo Valalikoch zamestnať 3 300 ľudí a prostredníctvom subdodávateľských firiem si nájde prácu ďalších vyše 10 000 zamestnancov.

 

Základné témy podujatia

 1. AI Everywhere/Umelá inteligencia okolo nás(zdravotná starostlivosť, vzdelávanie a pracovné miesta, výroba a maloobchod, kreativita a spoločnosť, výzvy a obmedzenia)
 2. Green Tech/Zelené technológie(pokročilé jadrové technológie, obnoviteľná energia a skladovanie, trvalo udržateľná doprava, zelený vodík, znižovanie emisií a odpadu)
 3. Trust Tech/Bezpečnosť v technológiách(kybernetická bezpečnosť, hacking, identita a súkromie, financie a blockchain, obranné technológie).

K sprievodným podujatiam SlovakiaTechu 2023 bude patriť aj:

 • výstavná časť EXPO – Expozícia TUKE Technickej univerzity v Košiciach;
 • Expozícia UPJŠ Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach;
 • Expozície slovenských inovatívnych a technologických firiem,
 • novinky v oblasti startupov;
 • workshopy;
 • Mini filmový festival;
 • Hackathon;
 • ďalšie sprievodné aktivity.

„Tento ročník SlovakiaTechu len potvrdzuje to, čo sme si pri jeho založení zaumienili – prinášať inovácie a spájať inovačné a technologické zázemie na Slovensku,“ uviedol prezident SlovakiaTechu Juraj Miškov. Bývalý minister hospodárstva je presvedčený, že nemôžeme čakať len na to, čo a kedy urobí vláda. „Snažíme sa vytvoriť účinný trojuholník medzi vládou, firmami a univerzitami a práve SlovakiaTech Forum – Expo 2023 je na to vynikajúcou príležitosťou“, myslí si zakladateľ podujatia venovanému inováciám a novým technológiám Juraj Miškov.

Podľa neho je Volvo Cars ako generálny partner podujatia potvrdením tohto predsavzatia a Volvo Cars Supplier Meeting Point pre subdodávateľov skvelou príležitosťou pre firmy a podnikateľov, aby nadviazali kontakt s týmto strategickým investorom na východe Slovenska.

 

Kedy a kde?

Termín: 19. a 20. septembra 2023
Miesto: Kulturpark, Kukučínova 2, 040 01 Košice
Otvorenie podujatia: 9:00 hod.

 

Registrácia

Ak sa podujatia zúčastníte osobne v Košiciach, musíte sa bezplatne zaregistrovať na stránke SlovakiaTech. Táto dodatočná registrácia zabezpečuje, že každý účastník získa visačku a neobmedzený prístup do všetkých sekcií konferencie v areáli Kulturparku.

 

 

Dôležité odkazy

V prípade potreby konzultácie nás kedykoľvek kontaktujte na een@uvptechnicom.sk.

 

Zdroj: Tlačová správa SlovakiaTech

Košice, Slovensko