Výzva na nové riešenia v oblasti kvantových antivirotík

30.08.2021

Nemecká federálna agentúra pre disruptívne technológie (SPRIN-D) vyhlasuje výzvu na nové riešenia v oblasti vývoja nových antivirotík. Víťazné riešenia by mali preukázať, že ich výsledkom budú terapeuticky relevantné aktívne zložky.

 

Výzva je určená pre medzinárodné tímy ideálne zložené zo zástupcov z rôznych oblastí, ako napr. akademickej sféry, start-upov či firiem. Do výzvy sa však môžu zapojiť aj start-upy či firmy samotné bez ďalších partnerov. Zúčastnené tímy si budú môcť sami zvoliť, aký vedecký či technologický postup budú využívať. Na záver projektu (do troch rokov) budú prístupy jednotlivých zúčastnených tímov otestované formou Proof-of-Concept na biologickom modeli.

 

Podpora pre víťazné tímy bude mať formu zmluvného výskumu a vývoja. Trvanie projektov bude tri roky. V tejto fáze hľadá SPRIN-D 10-12 tímov, ktoré by sa tejto výzvy zúčastnili, pričom každý z nich obdrží financovanie vo výške približne 700 tis. EUR na prvý rok trvania projektu. Tímy tiež budú môcť využiť služby kouča skúseného v oblasti implementácie prelomových technológií.

 

K výzve sa uskutoční aj webinár, už 31. augusta o 16:00. Viac informácií nájdete tu.