Zapojte sa do súťaže #myEUspace 2022

02.11.2022

Máte nápad na komerčnú aplikáciu, ktorá využíva potenciál vesmírneho programu EÚ? Hľadáte podporu na premenu tohto nápadu na prototyp alebo na jeho uvedenie na trh? Zapojte sa do súťaže #myEUspace 2022!

Súťaž #myEUspace 2022

Agentúra Európskej únie pre vesmírny program (EUSPA) vyhlásila súťaž #myEUspace 2022 v kategórií o najlepšie nápady, prototypy a výrobky, ktorú organizuje v rámci iniciatívy Európskej komisie CASSINI – Space Entrepreneurship Initiative. Vyzýva inovátorov a podnikateľov, aby vytvorili komerčné riešenia, ktoré zmenia pravidlá hry a ktoré využívajú údaje zo systému GalileoCopernicus alebo z oboch týchto systémov. Celkovú výšku výhry až 1 milión EUR rozdelia medzi 30 výhercov.

Súťaž sa zameriava na inovátorov a podnikateľov, ktorí sú pripravení vyvíjať a komercializovať inovatívne riešenia využívajúce vesmírne údaje a služby EÚ.

Ako sa môžete zapojiť?

Hoci nápady môžu siahať od mobilných aplikácií až po hardvérové riešenia, všetky musia byť spojené s jednou z troch cieľových oblastí inovácií:

  • Space My Life,
  • Our Green Planet,
  • Dive in Deep Tech.

Súťaže #myEUspace sa môžu zúčastniť tímy zo všetkých členských štátov EÚ a Švajčiarska, Nórska a Islandu. Prihlásiť sa môžu ašpirujúci startupisti, inovátori či skúsení podnikatelia cez webovú platformu súťaže.

Dôležité termíny

V závislosti od vyspelosti riešenia v čase podania žiadosti môžu podnikatelia súťažiť a vyhrať v troch rôznych kategóriách:

  • najlepšie nápady – uzávierka na prihlasovanie do 30. novembra 2022,
  • najlepší prototyp – uzávierka na prihlasovanie do 10. februára 2023,
  • najlepšie výrobky – uzávierka na prihlasovanie do 23. apríla 2023.

Viac informácií vás čaká na webinári!

Ak sa chcete dozvedieť viac, pripojte sa k nám 25. októbra 2022 od 16:00 do 17:00 na webinár, na ktorom vám odborníci EUSPA poskytnú prehľad o súťaži a odpovedia na všetky vaše otázky.

Prípadné otázky je potrebné adresovať na prizes@euspa.europa.eu a odpovede nájdete každý týždeň na webovej stránke súťaže.

Viac informácií

Registrácia