Chcete sa zúčastniť hlasovania v Európskom parlamente?

10.10.2018 | Brusel, Belgicko

Slovenská obchodná a priemyselná komora pozýva slovenské firmy na 5. zasadnutie Európskeho parlamentu podnikov (EPP), ktoré sa z iniciatívy Združenia európskych obchodných komôr EUROCHAMBRES bude konať dňa 10. 10. 2018 v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli.

Zúčastní sa viac ako 1 000 zástupcov priemyselných a obchodných podnikov zo všetkých sektorov, vrátane 751 zvolených členov EPP z 28 členských a 18 nečlenských krajín Európskej únie.

Cieľom piateho zasadnutia EPP bude dať možnosť firmám, ktoré vytvárajú ekonomický rast v Európe, prezentovať ich názory, obavy a očakávania v oblasti legislatívy EÚ, medzinárodného obchodu a cieľov EÚ do budúcnosti.

Podujatie otvoria Antonio Tajani, prezident Európskeho parlamentu, Jean-Claude Juncker, prezident Európskej komisie a Donald Tusk, prezident Európskej rady. Hlavnými témami podujatia budú:

  • Podnikateľské zručnosti
  • Medzinárodný obchod
  • Budúcnosť Európy

 

Na konci každého bloku bude nasledovať volebná sekcia a možnosť rozhovorov s členmi Európskeho parlamentu.

Celkové náklady na osobu predstavujú 450 € a je v nich zahrnutý registračný poplatok EPP a organizačný poplatok. Dopravu a prípadné ubytovanie si hradí každý účastník sám.

Váš záujem zúčastniť sa na 5. zasadaní EPP v Bruseli dňa 10. 10. 2018 potvrďte, prosím najneskôr do 15.augusta 2018 na e-mail: sopkueu@sopk.sk. Následne Vám zašleme oficiálny prihlasovací formulár. Výber účastníkov sa uskutoční podľa poradia došlých prihlášok.

Bližšie informácie Vám poskytne Ing. Juraj Paľa, riaditeľ Útvaru Európskej únie, email: juraj.pala@sopk.sk, tel.: 02/54433272.