European Research and Innovation Days 2022

28.09.2022 | online

Srdečne Vás pozývame na 4. ročník Európskych dní výskumu a inovácií, ktorý sa uskutoční online, v termíne 28.-29. septembra 2022.

Tohtoročné vydanie dáva účastníkom príležitosť diskutovať a formovať nové riešenia na posilnenie odolnosti Európy a jej strategickej autonómie. Program zahŕňa stretnutia o novej európskej inovačnej agende, Európskom roku mládeže, bohatstve európskej kultúrnej tvorivosti, misiách EÚ a mnohých ďalších témach.

Dvojdňové podujatie spojí tvorcov politík, výskumníkov, podnikateľov a občanov, aby diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európe a mimo nej.

Rovnako ako v predchádzajúcich vydaniach, konferencia priťahuje tisíce účastníkov z celého sveta.

Okrem toho poskytne EÚ R&I Days 2022 priestor na vytváranie sietí a príležitosti na vytváranie kontaktov. Tento rok bude zahŕňať niekoľko digitálnych „domov“, ktoré pokrývajú politiku výskumu a inovácií a inovačné súbory, program Horizont Európa a každú z piatich misií EÚ pre adaptáciu na klímu, rakovinu, oceán, mestá a pôdu. Nová interaktívna výstava zapojí občanov priamo do misií EÚ, čo je nový spôsob, ako priniesť konkrétne riešenia niektorých z našich najväčších výziev.

Až do septembrového podujatia budú novinky a aktualizácie pravidelne zdieľané na sociálnych médiách prostredníctvom #RiDaysEU, ako aj webovej stránke podujatia.