Pozvánka na investičný samit 2023 SelectUSA

01.05.2023 | Spojené štáty, USA

Obchodné oddelenie Veľvyslanectva USA pozýva slovenských podnikateľov a podnikateľky, na 2023 SelectUSA - investičný samit organizovaný Ministerstvom obchodu USA.

Každoročný samit sa uskutoční v dňoch 1. až 4. mája 2023 v Gaylord National Resort & Convention Center, National Harbor, v štáte  Maryland. Popredné podujatie v Spojených štátoch je venované podpore priamych zahraničných investícií (PZI).  Samit priťahuje celosvetovú pozornosť viac ako 1 400 obchodných investorov z viac než 70 medzinárodných trhov. Najmä vďaka jedinečnej príležitosti dozvedieť sa o nespočetných možnostiach podnikania v USA. 

Samit prepája záujemcov zahraničných spoločností s americkými štátnymi inštitúciami a predstaviteľmi ekonomického rozvoja tzv. Economic Development Organizations (EDO) s cieľom uľahčiť investičný proces a vytvoriť nové pracovné miesta. Samit vyzdvihuje súčasné trendy v PZI vo svojej rozsiahlej agende, ktorá zahŕňa:

SelectUSA Tech - pre technologické spoločnosti v ranom štádiu a začínajúce technologické spoločnosti je k dispozícii:

  • exkluzívny priestor v SelectUSA Tech Networking Pavilion na networking, zdieľanie a prezentáciu technického produktu a/alebo služby;
  • možnosť prihlásiť sa do verejnej súťaže (pitching session) pred porotou a publikom v témach CleanTech, FinTech, MedTech, Software/ICT, rôzne;
  • zúčastniť sa seminárov SelectUSA Tech Investment Academy Sessions o investičných trendoch a príležitostiach v kľúčových priemyselných podsektoroch, soft-landingu, startupových ekosystémoch v Spojených štátoch a iné;
  • využiť networking aplikáciu na rezerváciu individuálnych stretnutí s EDO, akcelerátormi, inkubátormi a ďalšími; ale aj networking iba na pozvanie.

O podmienkach účasti a možnosti zľavnenej registrácie sa dozviete tu.

Select Global Women in Tech Mentorship Network - špeciálne pripravený program pre ženy, kde sa slovenské podnikateľky môžu stať mentorkou, alebo mentorovanou. Mentorship Network predstaví medzinárodným ženám-podnikateľkám v oblasti technológií americký trh s podporou tradičných dátových a poradenských služieb SelectUSA, ako aj nových možností školenia. Viac informácií.

Do pozornosti dávame aj tzv. SPIN OFFs, ktoré sa konajú pred alebo po SelectUSA investičnom samite vo vybraných 12 lokalitách USA. Sú zamerané na stretnutia s aktérmi trhu konkrétnych priemyslov, ako energia, energetika, ICT, námorná ICT, distribúcia & logistika, automobilový priemysel, potraviny & nápoje, biotechnológia, zariadenia a stroje, EV/AV & polovodiče. Hostiteľské štáty nájdete na stránke samitu.

Akékoľvek otázky vám zodpovedia na pripravovanom marcovom seminári Veľvyslanectva USA na Slovensku. Účasť na seminári je podmienená potvrdením záujmu na adrese office.bratislava@trade.gov

Neváhajte sa zúčastniť v prípade, ak ste slovenský podnikateľ alebo podnikateľka a máte obchodné aktivity s USA, alebo tam zvažujete investovať a založiť spoločnosť.