Ville - Intelligentné mesto 2017

24.10.2017 | Bratislava, Slovensko

Slovak Business Agency Vás pozýva na podujatie Ville - Intelligentné mesto 2017, ktoré sa bude konať dňa 24.10.2017 počas Francúzsko - slovenského bilaterálneho fóra v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležítosti SR, ktoré je hlavným organizátorom podujatia.

Súčasťou podujatia je aj matchmaking, ktorý bude prebiehať po ukončení konferenčnej časti programu. 

Inteligentné mestá, mestá zajtrajška - rýchly demografický rast a potreba poskytnúť našim spoluobčanom lepšie životné podmienky prinášajú urbanistom a developerom nové výzvy s cieľom vytvoriť udržateľné životné prostredie, ktoré bude rešpektovať svojich obyvateľov a zároveň im ponúkne nové služby. Inšpirované niekoľkými úspešnými príkladmi, podujatie bude skúmať, na čo by sa mali mestá a obce sústrediť pri vytváraní stratégie inteligentných miest. Je zaradenie technologických riešení do riadenia mesta dostačujúce, aby sa stalo Smart City? Aké sú dopady na správu mestskej administratívy? Ako posilniť regulačný rámec, aby sa podporili inovácie? Je koncept Smart City určený len pre veľké a priemyselné mestá? Ako by sa mala organizovať spolupráca medzi mestami.

Hlavnou výzvou strátégie Smart City je schopnosť, ako by mali rôzny aktéri, verejní aj súkromní spolupracovať v prospech občanov. 

Bilaterálne fórum pre posilnenie spolupráce  - s cieľom vybudovania mostov medzi našimi inovačnými systémami, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky a Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku spúšťajú bilaterálne fórum, ktoré združí expertov, predstaviteľov štátnej a miestnej správy a súkromné firmy z oboch krajín, aby zdieľali ich príklady dobrých postupov. V priebehu tohto fóra budú účastníci diskutovať o príležitostiach a výzvach, ktoré prináša integrácia IT riešení do riadenia mestských služieb ako sú doprava, energetika a bývanie.

Miesto konania

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, 

Hlboká cesta 2

811 04 Staré Mesto 

Bratislava

Kontakty

Slovak Business Agency

Mgr. Dávid Šmatlák,  email: smatlak@sbagency.sk, tel: +421 2 20 36 31 70

Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku

Mr. Victor Hoet, email:victor.hoet@dgtresor.gouv.fr, tel: +421 2 59 34 74 14

Viac informácií o programe a možnosť zaregistrovať nájdete na stránke podujatia TU alebo na nižšie uvedenom odkaze.